Deprecated: Function split() is deprecated in /includes/pnLang.php on line 62

Strict Standards: Declaration of pnRender::clear_cache() should be compatible with Smarty::clear_cache($tpl_file = NULL, $cache_id = NULL, $compile_id = NULL, $exp_time = NULL) in /includes/pnRender.class.php on line 45

Strict Standards: Declaration of pnRender::is_cached() should be compatible with Smarty::is_cached($tpl_file, $cache_id = NULL, $compile_id = NULL) in /includes/pnRender.class.php on line 45

Strict Standards: Declaration of pnRender::fetch() should be compatible with Smarty::fetch($resource_name, $cache_id = NULL, $compile_id = NULL, $display = false) in /includes/pnRender.class.php on line 45
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościnie ::

 niedziela, 23 kwietnia 2017 

Jeżeli chcesz pomóc ...

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:29
W tym miesiącu:952
W tym roku:4551
Ogólnie:109272

Od dnia 31-12-2008

Jeżeli chcesz pomóc ...
.: Data publikacji 19-Maj-2008 :: Odsłon: 4130 :: Drukuj aktualną stronę :: Drukuj wszystko:.

Dlaczego warto pomagać?

Czy znalazłeś się kiedykolwiek w sytuacji, w której potrzebowałeś pomocy? Czy nigdy nie odczuwałeś potrzeby pomagania innym? Nie zastanawiałeś się nigdy nad tym, ile dobrego mógłbyś zrobić dla innych? Sądzimy, że każdy człowiek może odkryć w sobie chęć niesienia pomocy potrzebującym, tylko nie bardzo wie, jak ją zrealizować. Sami chyba przyznacie, że gdzieś w nas znajduje się taka potrzeba.

Jeżeli jesteś jedną z osób, które już ją w sobie odkryły albo jesteś tego bardzo blisko, to przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji i informacji, które mogą pomóc Ci zacząć pomagać.

  1. Jeśli chcesz pomóc finansowo, możesz dokonać wpłaty na wymieniony poniżej rachunek bankowy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie:

    Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie O/Gościno
    ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 36
    nr rachunku: 87 8581 1030 0502 8730 2000 0005

  2. Jeśli posiadasz niepotrzebną, a znajdującą się w dobrym stanie odzież, bieliznę pościelową, koce lub kołdry możesz przekazać je w godzinach pracy Ośrodka do uruchomionego w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Punktu Zbiórki odzieży używanej "CIUCHLANDIA". Możesz również skontaktować się w tym celu telefonicznie z dowolnym pracownikiem socjalnym Ośrodka (dane kontaktowe znajdziesz w zakładkach KADRA lub KONTAKT).

  3. Jeżeli dysponujesz niepotrzebnym, a w pełni sprawnym sprzętem AGD, RTV czy zbędnymi meblami możesz przekazać je do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie lub powiadomić telefonicznie o tym fakcie dowolnego pracownika socjalnego.

Możesz być pewien, że wpłacone pieniądze czy przekazane sprzęty lub meble trafią wyłącznie do najbardziej potrzebujących rodzin, objętych pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie.


W 2008 roku dzięki pomocy naszych Darczyńców powstał projekt socjalny "Uśmiech dziecka na Dzień Dziecka". W ramach projektu 35 dzieciom w wieku 5- 7 lat zapewniono zabawę taneczną na świeżym powietrzu, gry i konkursy muzyczne oraz sportowe. Do tańca grał zespół wokalno-instrumentalny. Największą radość dzieciom sprawił konkurs jedzenia ptysia bez pomocy rąk z udziałem dzieci i rodziców. Na zabawie był poczęstunek przy grillu, kiełbaska na gorąco i bigos oraz napoje i słodkie bułeczki. Dzieci na zakończenie imprezy otrzymały paczki z malowankami, kredkami i słodyczami.

Impreza odbyła się na świeżym powietrzu na terenie zielonym przy tut. ośrodku i cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród małych jak i dorosłych mieszkańców Gościna.

W pomoc przy zorganizowaniu i obsługę imprezy, zaangażowani byli również pracownicy i podopieczni Środowiskowego Dom Samopomocy PROMYK w Gościnie.

Cały projekt sfinansowano dzięki uprzejmości i pomocy Sponsorów
Serdecznie dziękujemy za okazane serce!


W 12.2008 roku dzięki pomocy naszych Darczyńców powstał kolejny projekt socjalny "Mikołaj w kinie". W ramach projektu 25 dzieciom w wieku 9- 11 lat z terenu naszej gminy zapewniono nie tylko prezenty, lecz także wyjazd do Kołobrzegu na seans filmowy "Piorun" oraz poczęstunek w pizzerni. Projekt cieszył się wśród dzieci niesamowitym powodzeniem, a radości z wyprawy i upominków nie było końca. Nie obyło się również bez elementów profilaktyki, dzieci uczyły się jak mówić - "nie" używkom i środkom psychoaktywnym. Imprezy zorganizowali pracownicy socjalni GOPS w Gościnie.

Cały projekt sfinansowano dzięki uprzejmości i pomocy Sponsorów
Serdecznie dziękujemy za okazane serce!


W dniu 02.12.2008 roku w GOPS odbyło się uroczyste spotkanie na którym Prezydent Rotary Club z Kołobrzegu Pan Janusz Tomaszewski przekazał samochód przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Samochód marki Mercedes Benz jest wyposażony w windę dla wózków inwalidzkich, może przewozić 7 osób. Auto zostało oddane dla GOPS-u przede wszystkim celem ułatwienia osobom niepełnosprawnym, które mają problemy z dojazdem na zajęcia Środowiskowego Domu Samopomocy Promyk, lecz także dla osób starszych, które spotykają się u nas na Klubie Seniora. Dzięki wielkiemu sercu członków Rotary Club udało się spełnić największe marzenie podopiecznych ŚDS - marzenie o własnym transporcie. Członkowie Klubu Rotary z okazji zbliżających się Świat dołożyli dodatkowe prezenty w postaci loga GOPS w Gościnie na samochodzie, kompletu opon zimowych, wykupionej polisy OC i baku paliwa. A w bagażniku czekała słodka niespodzianka - skrzynki z pączkami.

Jeszcze raz dziękujemy władzom, członkom i sympatykom
Rotary Club oraz Rotary Club w Danii,
którzy spełnili nasze marzenia.


01.06.2009r. dzięki naszym Darczyńców zrealizowaliśmy projekt socjalny "Wszystkie dzieci nasze są…". Impreza odbyła się na świeżym powietrzu na terenie zielonym przy GOPS. Do udziału w zabawie zaproszono klasy I i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Gościnie. W ramach projektu 80 dzieciom w wieku 3 - 7 lat zapewniono zabawę taneczną przy muzyce na żywo, gry i konkursy muzyczne oraz sportowe. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Sołtysa Gościna Pana R. Maksymiuka. Ponadto serwowane było jedzenie, kiełbaski z grilla, bigos, drożdżówki oraz koktajle mleczne i zimne napoje. Dzieci na zakończenie imprezy otrzymały słodką niespodziankę.

W pomoc przy zorganizowaniu i obsłudze imprezy, zaangażowani byli również pracownicy i podopieczni Środowiskowego Dom Samopomocy PROMYK w Gościnie.

W imieniu dzieci, GOPS w Gościnie dziękuje wszystkim Darczyńcom,
a w szczególności stałym Sponsorom,
którzy od kilku lat wspierają działalność ośrodka na rzecz najmłodszych:

Pani Anicie Lange, Panu Marianowi Araszewskiemu,
P. Rojek - Firmie Transportowej Rotrans z Gościna,
J. Wołejszo - Sp. Z. O.O. Troton z Ząbrowa, R. Maksymiukowi,

a za wspaniały i przepyszny prowiant

Panu Janowi Patrusiowi i Romanowi Bączyńskiemu, Sławomirowi Szostakowi Pani Halinie i Markowi Buczyk, Państwu Magdalenie i Bartłomiejowi Grzesiakom i Firmie ARLA z Gościna.

Serdecznie dziękujemy za okazane serce!


GOPS w Gościnie od 04.2010 roku realizuje projekt socjalny "Budujemy nowy dom", który polega na wykonaniu prac remontowo-modernizacyjnych w przekazanym przez Gminę Gościno - mieszkaniu chronionym. Celem projektu jest poprawa warunków mieszkaniowo - bytowych osób zakwaterowanych w mieszkaniu chronionym. Są to osoby przewlekle chore, niepełnosprawne, i upośledzone.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Panu Prezesowi J. Wołejszo - Sp. Z. O.O. Troton z Dąbrowa oraz za przekazanie materiałów budowlanych Panu Andrzejowi Bejnarowiczowi.

Bez Państwa pomocy umożliwienie życia w godziwych warunkach osobom najbardziej potrzebującym nie byłoby możliwe.

07.06.2010r. dzięki naszym Darczyńców zrealizowaliśmy projekt socjalny "Magiczny świat" z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z terenu naszej gminy w wieku 6 -7 lat. Do udziału w zabawie zaproszono 30 dzieci z klas "O" i I z Szkoły Podstawowej z Robunia. Dzieciom zapewniono zabawę w hali rekreacyjnej "Piotruś" w Kołobrzegu, transport do miejsca zamieszkania, słodki poczęstunek oraz pod koniec zabawy paczki ze słodyczami.

W imieniu dzieci, GOPS w Gościnie dziękuje wszystkim Darczyńcom,
a w szczególności stałym Sponsorom,
którzy od kilku lat wspierają działalność ośrodka na rzecz najmłodszych:

J. Wołejszo - Sp. Z. O.O. Troton z Ząbrowa, Firmie ARLA z Gościna.

a za wspaniały i przepyszny prowiant

Panu Sławomirowi Szostakowi Pani Halinie i Markowi Buczyk i
Firmie ARLA z Gościna.

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc!

.: Powrót do działu Uwaga Petenci :: Powrót do spisu działów :.

strona główna | góra strony  

www.gops.goscino.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Administrator Tomasz Kolasa @