Ułatwienia dostępu

PROJEKTY SOCJALNE

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.

Jan Paweł II

W miłej, rodzinnej atmosferze upłynęło niedzielne popołudnie 14 lipca 2024r. na placu przy Olimpie w Gościnie. Po raz kolejny mieszkańcy gminy Gościno i nie tylko, spotkali się na pikniku rodzinnym organizowanym w ramach projektu socjalnego pn. "Rodzina bliżej siebie" przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościnie. Dziękujemy za udział w Pikniku. Jak zawsze było rodzinnie, słonecznie, wesoło, pięknie, atrakcyjnie, kolorowo, zabawnie, smacznie, tanecznie, śpiewająco i radośnie.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie, dostarczenie oraz wydawanie posiłków dla dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych funkcjonujących na terenie Gminy Gościno oraz osób pozostałych zamieszkujących na terenie gminy objętych pomocą społeczną w formach i ilościach wskazanych.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościnie informuje o możliwości skorzystania z usług opieki na odległość (tzw. teleopieka). Realizacja w/w zadania dofinansowana jest ze środków pochodzących z dotacji celowej budżetu państwa w zakresie realizacji zadania własnego gminy określonego w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

  1. Wydłużenie okresu dystrybucji węgla. Mieszkańcy będą mogli składać wnioski do 30 listopada br. lub do wyczerpania zapasów.
  2. Brak limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym, niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.
  3. Węgiel dla mieszkańców innych gmin. Zgodnie z nowelizacją będzie możliwy zakup węgla przez mieszkańców innych gmin, o ile są oni uprawnieni do otrzymania dodatku węglowego.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie zarządza dla pracowników dzień 3 listopada 2023 r. (piątek) dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę 11 listopada 2023 r.

Kolejny piknik rodzinny za nami. W tym roku impreza została zaplanowana na zakończenie lata. W dniu 3 września br. mieszkańcy Gminy Gościna spotkali się na placu przed Olimpem na imprezie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościnie w ramach projektu socjalnego pn. "Od Juniora do Seniora".

Jeśli na co dzień stykasz się z problemami natury psychicznej, które dezorganizują Twoje życie, czujesz się samotny i nierozumiany, to Środowiskowy Dom Samopomocy PROMYK stanie się miejscem, gdzie znajdziesz wsparcie i ludzi, których obdarzysz zaufaniem, gdzie będziesz mógł odkrywać i realizować swoje pasje.

Formularz Kontaktowy

Telefonistka

Back to top