Ułatwienia dostępu

PROJEKTY SOCJALNE

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.

Jan Paweł II

Kolejny piknik rodzinny za nami. W tym roku impreza została zaplanowana na zakończenie lata. W dniu 3 września br. mieszkańcy Gminy Gościna spotkali się na placu przed Olimpem na imprezie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościnie w ramach projektu socjalnego pn. "Od Juniora do Seniora".

Spotkanie przebiegało w miłej rodzinnej atmosferze, a mieszkańców powitał Burmistrz Gościna – Pan Marian Sieradzki, który życzył wszystkim udanego spotkania.

Celem projektu była integracja międzypokoleniowa, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz wskazanie różnych możliwości spędzania wspólnie wolnego czasu.

W ramach imprezy przewidziano moc atrakcji dla całej rodziny. Były m. in. dmuchańce i basen z kulkami dla najmłodszych, fotolustro, które zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Gry i zabawy prowadzone przez Pana Wojciecha Szymańskiego, były bardzo dużą atrakcją. Pan Wojciech angażował do zabawy całe rodziny. Oczywiście konkurencje były nagradzane drobnymi upominkami i słodkościami, a wszystko to przyczyniało się do nieustającej radości i zdrowych uśmiechów na twarzach dzieci, rodziców i dziadków. Zawitali też Klauni Kulki, który zaprezentowali dla najmłodszych niezwykłe widowisko rozrywkowe pt. "Zaginione cukierki". Dzieci uczestniczyły w interaktywnej zabawie i deszczu baniek mydlanych. Same mogły również wydmuchiwać swoje bańki, które tworzyły jeszcze większą atrakcję. Dodatkowo dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach garncarskich z Panem Arkuszyńskim, który prezentuje i omawia temat garncarstwa tradycyjnego, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wśród małych i dużych. Kolejki dzieci stały przy namiocie, gdzie uczennice Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie zaplatały dzieciom warkoczyki oraz malowały twarze a także brokatowe tatuaże. Z pod namiotu wychodziły małe tygryski, motylki, kotki, pieski itp. Na pikniku pojawili się również druhowie z OSP w Gościnie, którzy prezentowali pierwszą pomoc. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję przypomnieć sobie zasady ratowania drugiego człowieka. Pojawili się też funkcjonariusze Policji, którzy umożliwili dzieciom obejrzenie radiowozu a dorośli mogli przymierzyć alkogogle, które symulują stan obniżenia koncentracji. Pokaz miał na celu uświadomienie kierowcom, że warto być trzeźwym za kierownicą. Można było również skorzystać z porady profesjonalnej pielęgniarki, która chętnym wykonywała pomiar ciśnienia i poziomu cukru. Ustawiona również była strzelnica, gdzie można było popróbować swoich sił w strzelaniu z broni palnej do celu. Można było również pozyskać wiedzę nt. jak rozkładać i składać broń. Było również tanecznie – wystąpiła na scenie formacja taneczna ADHD, ale było też coś dla miłośników wierszy i literatury. Lawendowe Panie działające przy Centrum Kultury i Książki w Gościnie/Bibliotece przedstawiły inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. "Kaczka dziwaczka" oraz Juliana Tuwima "Paweł i Gaweł". Natomiast z inicjatywy Pani Renaty Maksymiuk Panie Danuta Frankowska i Zofia Czerniszewska w ramach 12. edycji Narodowego czytania zaprezentowały fragment opisu z powieści pt. "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Panie zaprezentowały się wspaniale! Nie zabrakło również pysznego bufetu, a w nim: zupa pomidorowa, kiełbaski z grilla, gorące pierogi, domowe wypieki, lody, wata cukrowa, popcorn, gofry no i zdrowe i smaczne jabłka. Imprezę zakończyliśmy mini festiwalem kolorów. Było pięknie, słonecznie, wesoło, zabawnie, smacznie, kolorowo, tanecznie i przede wszystkim rodzinnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu pikniku:

 • Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gościnie
 • Panu Marcinowi Pawlakowi – Dyrektorowi Centrum Kultury i Książki w Gościnie
 • Firmie MOLI
 • wychowawcom z Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie: Pani Wiolecie Kalinowskiej i Panu Mariuszowi Mareckiemu
 • uczniom z Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie
 • Panu Adrianowi Centkowskiemu
 • Panu Krzysztofowi Selerowiczowi i Strażakom
 • funkcjonariuszom Policji: Pani Aleksandrze Wołejszo i Panu Przemysławowi Kwiatkowskiemu
 • Panu Andrzejowi Zientarze i pracownikom Referatu Gospodarki Komunalnej w Gościnie
 • Panu Michałowi Kuks - Rafa Plandeki w Gościnie
 • Seniorom z Klubu Seniora "Złoty Wiek" w Gościnie
 • formacji tanecznej ADHD
 • Panu Wojciechowi Szymańskiemu z BIG SMILE
 • Seniorom działającym przy Centrum Kultury i Książki / Bibliotece w Gościnie
 • Paniom: Renacie Maksymiuk, Danucie Frankowskiej i Zofii Czerniszewskiej
 • Wolontariuszom, którzy dostarczyli cudowne domowe wypieki
 • oraz pracownicom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gościnie.

Anna Stasiewicz

Formularz Kontaktowy

Telefonistka

Back to top